Skip to main contentSkip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
agate

Area Scores: Sept. 21

  • 0

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL

LEGACY 3, WATFORD CITY 0

Watford City;9;16;22

Legacy;25;25;25

WATFORD CITY – Kills: Jessica Mogen 7, Lia Lawre3nce 2, Fallon Sampsel 2, Bailey Mattson 2, Adi Schaff 1, Akira Hogue 1, Tori Reil 1, Hope Cross 1. Blocks: Reil 1.5, Sampsel 0.5. Assists: xH.ross 11, Kenzie Kuchenbuch 2, Hogue 1, Mattson 1. Digs: Mogen 10, Hogue 9, H.Cross 5, Ally Cross 4, Kuchenbach 4, Lawrence 2, Schaff 2. Aces: Mogen 4, A.Cross 1, H.Cross 1.

LEGACY – Kills: Halle Severson 3, Madison Colby 3, Reese Duchsherer 4, Asiah Gross 13, Chelsa Krom 3, Anna Sorensen 6, Brooklyn Brendel 3. Blocks: Colby 1, Krom 1, Sorensen 1.5, Brendel 1.5. Assists: JoAnna Fleckenstein 3, Severson 2, Colby 15, Duchsherer 12, Gross 1, Krom 1. Digs: Fleckenstein 13, Severson 2, Paisley Kleven 1, Colby 4, Duchsherer 4, Gross 5, Ava Hanzal 2, Krom 1. Aces: Fleckensteinr 2, Kleven 1, Colby 3, Aleah McPherson 2, Duchsherer 2, Gross 4.

Records: Watford City 3-12, 1-7 West Region; Legacy 11-4, 8-0 West Region.

ST. MARY’S 3, MINOT 0

At Minot

St. Mary’s;25;25;25

Minot;18;17;16

ST. MARY’S – Kills: Lydia Spies 11, Mykie Messer 11, Lexi Gerving 8, Mataya Messer 5, Josie Armstrong 4. Blocks: Ma.Messer 1.5, Sommer Schweitzer 1.5. Assists: Gabbi Mann 18, Addi Kikowski 12, Spies 2. Digs: Spies 11 My.Messer 10, Gerving 8, Mann 5, Koia Krenz 3. Aces: Spies 4, Mann 3, Gerving 2, Krenz 1.

MINOT – No statistics provided.

Records: St. Mary’s 9-5, 4-3 West Region; Minot 5-8, 2-4 West Region.

MANDAN 3, TURTLE MOUNTAIN 0

Turtle Mountain;15;14;14

Mandan;25;25;25

TURTLE MOUNTAIN – No statistics provided.

MANDAN – Kills: Mya Sheldon 8, MaKenna Meschke 5, Sydney Heinert 4, Ellie McElvaney 4, Sierra Kainoa 1, Haley Keller 1, Olivia Corbin 10. Blocks: Heinert 2.5, McElvaney 0.5, Kainoa 0.5, Keller 0.5, Corbin 1. Assists: Jayden Wiest 3, Kainoa 25. Digs: Wiest 12, Madison Frohlich 4, Breann Radke 2, Sheldon 9, Lilly Thomsen 8, Heinert 2, McElvaney 3, Kainoa 9, Keller 1, Corbin 1. Aces: Wiest 1, Sheldon 4, Thomsen 1, Heinert 2, McElvaney 1, Kainoa 1, Keller 2.

Records: Turtle Mountain 0-10, 0-9 West Region; Mandan 2-11, 1-5 West Region.

BISMARCK 3, DICKINSON 0

At Dickinson

Bismarck;25;25;25

Dickinson;17;14;22

BISMARCK – Kills: Payton Foster 4, Emerson Carufel 5, Morgan Johnson-Colbert 7, Tayla Andersen 15, Brooke Curtis 7, Mya Williams 2, Raya Rood 1. Blocks: Carufel 1, Andersen 0.5, Curtis 2, Williams 0.5. Assists: Madison Foster 2, P.Foster 35, Andersen 1, Aspen Roaldson 1. Digs: M.Foster 15, P.Foster 7, Carufel 7, Andersen 12, Curtis 4, Williams 1, Roaldson 7. Aces: M.Foster 1, P.Foster 5, Johnson-Colbert 1, Curtis 1, Roaldson 3.

DICKINSON – No statistics provided.

Records: Bismarck 9-6, 6-2 West Region; Dickinson 7-5, 4-1 West Region.

NAPOLEON-GACKLE-STREETER 3, SOUTH BORDER 2

South Border;25;10;27;24;11

NGS;15;25;25;26;15

SOUTH BORDER – Digs: Kathryn Schneider 34, Emily Jochim 32. Assists: Kylie Stock 46. Kills: Emily Jochim 16, Allison Engelhart 11. Aces: Jochim 3. Blocks: Allison Engelhart 2. 

NAPOLEON-GACKLE-STREETER -- Sophie Ketterling 15, Tristan Gross 12. Assists: Emma Ketterling 23, Jada Schwartzenberger 14. Kills: Sophie Ketterling 16, Teagan Erbele 11. Aces: Sophie Ketterling 6, Madi Wald 2. Blocks: Wald 4.

BEULAH 3, BEACH 0

Beach;20;15;15;

Beulah;25;25;25

BEACH – Kills: Kinzetta Steiner 2, Riley Hauck 2, Eliza Braden 4, Tyra Feldmann 3. Blocks: Steiner 1, Hauck 2, Braden 2. Assists: Hauck 5, Braden 3, Feldmann 1, Sarah Mesic 1. Digs: Ava Zachmann 2,Steiner 5, Hauck 3, Emma Bieber 2, Braden 5, Feldmann 2. Aces: Steiner 1, Hauck 1, Bieber 1, Braden 2.

BEULAH – Kills: Jenna Kopplesloen 13, Graysen Connolly 3, Shea Barron 11, Brooklyn Tuhy 4, Sofia Schantz 4, Laisha Martens 1. Blocks: Kopplesloen 1, Barron 3, Schantz 1. Assists: Connolly 28. Digs: Kopplesloen 7, Daviney McKay 5, Savana Filibeck 9, Leah Hager 1, Schantz 2, Alexis Kuhn 3, Aisha Zaffino 2. Aces: Kopplesloen 1, Connolly 3, McKay 1, Filibeck 2, Kuhn 1.

Records: Beulah 15-2, 4-0 Region 7.

NEW ROCKFORD-SHEYENNE 3, DRAKE-ANAMOOSE 0

New Rockford-Sheyenne;25;25;25

Drake-Anamoose;20;17;20

NEW ROCKFORD-SHEYENNE – No statistics provided.

DRAKE-ANAMOOSE – Kills: Taryn Sieg 6, Rylee Martin 3. Blocks: Sieg 3, Hallie Fletschock 2. Assists: Aydryen Felber 12. Digs: Sieg 9, Bailey Clott 8. Aces: Martin 3, Felber 2.

WILTON-WING 3, NEW SALEM-ALMONT 1

Wilton-Wing;25;11;26;25

New Salem-Almont;23;25;24;18

WILTON-WING – Kills: Jordyn Thorson 4, Justus Boos 2, River Soto 2, Claire Leidy 3, Maey Filipek 1. Blocks: Thorson 1, Boos 4, Soto 2, Leidy 3. Assists: Thorson 15, Boos 1, Leidy 1, Filipek 9. Digs: Thorson 13, Boos 6, Moana Tooke 20, Soto 1, Leidy 2, Filipek 4, Skyler Folmer 3. Aces: Thorson 4, Boos 2, Soto 2, Leidy 3, Filipek 1.

NEW SALEM-ALMONT – Kills: Macjenzie Brandt 10, Alaina VanderWal 7, Evie Elijah 8, McKenna Skaare 6, Kendra Tomac 5, Hannah Thiel 2. Blocks: VanderWal 3, Elijah 3, Skaare 3, Tomac 3. Assists: VanderWal 1, Elijah 1, Tomac 1, Thiel 30. Digs: Brandt 12, VanderWal 5, Elijah 1, Tomac 3, Thiel 8, Raleigh Miller 8. Aces: Brandt 2, Elijah 4, Tomac 1, Thiel 3, Miller 2.

OAKES 3, ELLENDALE 2

Oakes;21;25;20;27;15

Ellendale;25;16;25;25;12

OAKES – Kills: Ann Muggli 12, Laikyn Roney 10, Lily Thorpe 9. Aces: Kate Harris 5, Bethany Harris 2. Digs: Roney 25, Brynn Dethlefsen 21, B.Harris 21. Blocks: Muggli 2, Thorpe 2. Assists: B. Harris 22, K.Harris 17.

ELLENDALE – Kills: Ariel Hagen 11, Mackenzie Thorpe 10, Kaylin Slivoskey 9. Aces: Christena Walker 9, Slivoskey 2, Olivia Hagen 2. Digs: Shelby Miller 33, A.Hagen 25, O.Hagen 17. Blocks: Christena Walker 4, Thorpe 3, A.Hagen. 3. Assists: O.Hagen 38.

HEART RIVER 3, HARDING COUNTY, S.D. 1

Harding County;19;16;26;13

Heart River;25;25;24;24

HARDING COUNTY – Kills: Alexis McGann 7, Emerald Page 6. Blocks: Brayden 1, McCann 1. Assists: Raelee Hunsacker 15, Mya Glines 5. Digs: Aspen Vining 24, Hunsacker 19, Page 18. Aces: Page 2, Addisyn Comes 2, Hunsacker 2.

HEART RIVER – Kills: Abby Talkington 13, Dallas Olson 7, Sage Leeve 4. Blocks: Quin Polensky 4. Assists: Molly Robb 16, Morgan Forrest 10. Digs: Forrest 22, Talkington 21, Olson 12. Aces: Robb 4, Polensky 3, Talkington 2.

GRANT COUNTY 3, NEW ENGLAND 2

New England;18;19;25;25;15

Grant County;25;25;18;19;17

NEW ENGLAND – Kills: Sam Volk 10, Hannah Frank 9, Messa Kuehl 8. Blocks: Frank 5, Sophie Olsonawski 3, Kuehl 1. Assists: Molly Wolf 30, S.Olsonaski 1. Digs: Volk 26, Kuehl 22, S.Olsonawski 19. Aces: Kuehl 6, Emma Olsonawski 4, S.Olsonawski 19.

GRANT COUNTY – Kills:Anna Schatz 18, Delaney Hoffman 7. Blocks: Hoffman 4, Schatz 2. Assists: Zoey Heid 31. Digs: Schatz 15, Ammerah Rosin 14. Aces: Hoffman 4, Schatz 2.

DICKINSON TRINITY 3, HAZEN 1

Dickinson Trinity;23;25;25;25

Hazen;25;13;20;7

DICKINSON TRINITY – Digs: Jersey Erie 13, Nevaeh Muckle 6, Bella Kovash 6, Olivia Kessel 3, Ava Jahner 3, Serenity Pavlicek 2 Melissa Zach 2, Helena Pavek 2. Assists: Delaney Deschamp 42, Pavlicek 2, Jahner 2, Erie 1. Kills: Zach 13, Jahner 11, Pavek 10, Kessel 8, Deschamp 4, Kovash 2, Erie 1. Blocks: Kessel 1, Jahner 1, Pavek 1, Kovash 1. Aces: Kovash 3, Jahner 3, Deschamp 1, Erie 1, Zach 1.

HAZEN – Digs: Macee Smith 11, Anna Roth 10, Elle Obenauer 8, Chloe Peppering 7, Corey Nehring 5, Tokala Sage 5, Josie Sailer 3, Isabella Nolan 3, Makenna Brunmeier 2. Assists: Roth 9, Obenauer 7, Payton Weisz 2, Smith 1, Emily Erhardt 1. Kills: Smith 8, Brunmeier 6, Weisz 2, Erhardt 2, Nolan 2. Blocks: Smith 3. Aces: Smith 4, Sage 4, Roth 2, Brunmeier 1.

HIGH SCHOOL VOLLEYBALL POLLS

STATE POLLS

CLASS A

Rank Team;Record;Pts;Prv

1. West Fargo Sheyenne (13);13-0;69;1

2. Century (1);12-1;57;2

3. Fargo North;13-1;36;3

4. Jamestown;11-2;24;5

5. Legacy;9-4;19;NR

Also receiving votes: Fargo South (9-4), West Fargo (8-5), Bismarck (7-6).

CLASS B

Rank Team;Reord;Pts;Prv

1. Northern Cass (19);17-0;130;1

2. Kenmare-Bowbells;18-0;117;3

3. Linton-HMB;14-1;104;t4

4. Langdon-Edmore-Munich;13-3;70;t4

5. Thompson;8-2;62;2

6. Mayville-Portland-Clifford-Galesburg;13-3;56;HR

7. Dickinson Trinity;8-2;39;7

8. Oakes;13-5;26;6

9. Central Cass; 11-4;25;NR

10. Beulah;14-2;22;NR

Also receiving votes: Litchville-Marion-Montpelier (10-5), Minot Ryan (12-3), North Border (10-3), Minot Our Redeemer’s (14-7), North Star (8-2), Grant County (10-5), Rugby (7-3).

HIGH SCHOOL GIRLS GOLF

WILLISTON INVITE

At Links of North Dakota

Team results

1. Century 340. 2. Mandan 367 3. St. Mary’s 383 4. Legacy 384 5. Minot 390 6. Dickinson 394. 7. Williston 407 8. Minot North 418 9. Jamestown 415. 10. Watford City 464. 11. Bismarck 479.

Top 10

1. Anna Huettl, Mandan, 78. 2. Leah Herbel, Century, 80. 3. Hannah Herbel, Century, 81. 4. Aliyah Iverson, Century, 88. 5. Grace Rieger, St. Mary’s, 89. 6. Tegan Graham, Williston, 90. 7T. Lauren Beck, Legacy, 91. 7T. Morgan Strange, Minot, 91. 7T. Kyndall Peterson, Dickinson, 91. 7T. Regan Braun, Century, 91.

Results by team

CENTURY (340): Leah Herbel 80, Hannah Herbel 81, Aliyah Iverson 88, Regan Braun 91, Sara Anderson 95, Kambree Hauglie 96.

MANDAN (367): Anna Huettl 78, Ruby Heydt 95, Brooklyn Monteith 96, Brittyn Mettler 98, Stray Ressler 106, Rylee Meyers 109.

ST. MARY’S (383): Grace Rieger 89, Abi Schneider 95, Lola Huber 99, Maleah Hall 100, Lily Haag 109, Kate Wilson 110.

LEGACY (384): Ava Kalanek 96, Brooke Hollar 100, Lauren Beck 91, Kya Guiinger 97, Keira Schnittke 101, Danica Grossman 122.

MINOT (390): Morgan Strange 91, Emily Houim 97, Cali Wilson 103, Mackenzie Strange 99,  Adison Dittus 104, Ellia Schiock 118.

DICKINSON (394): Hazel Emter 97, Kyndall Peterson 91, Tristyn Baumgartner 94, Rayden Peters 121, Mikayla Schwindt 111, Grace Dazell 128.

WILLISTON (407): Tegan Graham 90, Sam Grasser 94, Scout Graham 105, Malai Moss 118, Peckes 119, Anyka Weidrich 125.

JAMESTOWN (415): Olivia Sorlie 99, Isabel LeFevre 100, Mylee Michel 105, Belle Sjostrom 111, Aspen Humes 116, McKenna Nieswaag 124.

MINOT NORTH (418): Emersyn Kopp 98, Kinzy Welstad 100, Ava Landseidel 110, Ally Larson 110, Kate Bast 121.

WATFORD CITY (422): Rylee Lindley 110, Alysa Holen 117, Harlee Olson 120, Paisley LeBaron 120, Emma Tomilson 125.

BISMARCK (479): Paige Breuer 94, Kennedy Marcus 123, Elizabeth Schuh 126, Jessica Schuh 136.

TURTLE MOUNTAIN: Lanee Malaterre 125, T’Naiya Henry WD.

COLLEGE GOLF

MARAUDER INVITATIONAL

At Hawktree Golf Course

MEN

Team scores

1. Sioux Falls 297-311--608, University of Mary 299-321--620. 2. Alexandria Tech 304-317--621. 3. Dickinson State 323-320--643. 4. Valley City State 332-342--674. 4. Dickinson State B 338-344--682.

Individual scores

x-Won on first playoff hole

1. X-Gavin Argent, UM, 71-77--148. 2. Lukas Justesen, AT, 71-77--148. 3. Mason Weeks, SF, 74-75--149. 4. Connor Josephson AT, 74-78--152. 5. (tie) Cody Bruner, UM, 73-80--153 and Devon Verhasselt, SF, 70-83--153. 7. (tie) Jimmy Clark, SF, 76-78--154 and Cole Harste, SF, 77-77--154. 9. Alex Wilson, UM, 75-80--155. 10. Mats Lund, SF, 78-78--156. 11. Seth Hetzel, DSU, 78-80 --158. 12. (tie) Hunter Myran, DSU, 79-80--159  and Bryce Reed, DSU, 79-80--159. 14. Gannon Walsh, AT, 79-81--160. 15. (tie) Jayme French, AT, 80-81--161 and Rory Gentzkow, VCSU, 79-82--161. 17. (tie) Austin Boomsma, SF, 81-82--163, Sean Seefeld, DSU, 87-76--163 and Jake Solberg, DSU, 79-84 --163. 20. (tie) Noah Dietz, unattached, 82-82--164, Tyce Halter, UM, 80-84--164 and Nick Noble, unat, 82-82--164.

23. Grant Inniger, VCSU, 76-89--165. 24. (tie) Logan Barrett, UM 80-86--166 and Jayden Ewonuik, VCSU, 86-80--166. 26. (tie) Anthony Cylkowski, SF, 86-8--167 and Hanke Sogge, AT, 83-84--167. 28. Tommy Smith, unat, 86-82-- 168. 29. C. Swedzinski, unat, 83-87--170. 30. (tie) Caden Connally, DSU, 86-88--174 and Tyus Thomas, DSU, 87-87--174. 32. (tie) Konner Flint, DSU, 86-90--176 and Jesse McCann, DSU, 82-95--177. 34. Jaxson Tronstad, DSU, 82-95--177. 35. Hunter Keller, UM, 89-91--180. 36. Derek Bear, VCSU, 91-91--182. 37. Chase VanDerBoom, DSU, 98-91--189. 38. Braxten Suires, DSU, 102-88--190. 39. Wyatt Meisch, VCSU, 104-107--211. 40. Trevor Berry, DSU, 86-170--256.

WOMEN

Team scores

1. University of Mary 338-325--663. 2. Valley City State 405-360--765. 3. Dickinson State 407-374--781.

Individual scores

1. Carrie Carmichael, UM, 82-78--160. 2. Elly LeBlanc, DSU, 84-79--163. 3. Grace Stroh, UM, 85-81--166. 4. Emily St. Aubin, UM, 87-81--168. 5. Kaleigh Carmichael, UM, 84-85--169. 6. Abby Hamman, Alexandria Tech, 86-87--173. 7. Abby Thelen, UM, 89-91--180. 8. Hayley Shanks, VCSU, 94-90--184. 9. Sydney Carlson, VCSU, 99-89--188. 10. Camryn Collins, DSU, 101-91--192. 11. Winter Oldrock, VCSU, 103-90--193. 12. Alli Hulst, UM, 98-89--196. 13. Neveah Davis, VCSU, 116-91--207. 14. Lea Aye, DSU, 107-102--209. 15. (tie) Kara Schantz, VCSU, 109-103--212 and Morgan Schwinghammer, AT, 116-96--212. 17. Mary Hashem, DSU, 115-102--217. 18. Shantel Bertesen, DSU, 129-113--242.

HIGH SCHOOL BOYS TENNIS

MINOT 7, MANDAN 2

Singles: 1. Hunter Rice, Min, def. Karter Hatzenbuhler 6-3, 0-6, 7-5. 2. Brady Helbling, Man, def. Grayson Scheffer 6-3, 0-6, 6-0. 3. Aidan Diehl, Min, def. Jared Christen 6-3, 6-2. 4. Brayden McLean, Min, def. Anton Kozojed 6-2, 6-2. 5. Josh Hegstad, Min, def. Rylan Bechtel 7-5, 4-6, 6-1. 6. Sam Griffith, Min, def. Brady Bentz 6-4, 6-2.

Doubles: 1. Hatzenbuhler-Helbling, Man, def. Rice-Diehl 6-7 (3), 7-5, 10-5. 2. Schaeffer-McLean, Min, def. Kozojed-Bechtel, 6-1, 7-6 (5). 3. Hegstad-Griffith, Min, def. Christen-Ryan Bitz 6-3, 6-3.

Records: Minot 14-2, 5-0 West Region; Mandan 7-7, 3-3 West Region.

COLLEGE HOCKEY

NCHC PRESEASON ALL-CONFERENCE TEAM

FORWARDS: Riese Gaber, Jr., North Dakota, 22 votes; Carter Mazur, Soph., Denver, 22 votes; Jami Krannila, Sr., St. Cloud State, 8 votes.

DEFENSEMEN: Mike Benning, Jr., Denver, 18 votes; Sean Behrens, Soph., Denver, 8 votes.

GOALIE: Magnus Chrona, Sr., Denver, 21 votes.

NAHL

STANDINGS

Central Division

Team;W;L;OT/SL;Pts

Austin;4;0;0;8

North Iowa;3;1;0;6

St. Cloud;2;1;1;5

Aberdeen;2;2;0;4

Minot;2;2;0;4

Bismarck;0;3;1;1

East Division

Team;W;L;OT/SL;Pts

Maryland;5;1;0;10

Philadelphia;2;2;0;4

Johnstown;1;3;0;2

Maine;1;3;0;2

Danbury;1;5;0;2

Northeast;1;5;0;2

New Jersey;0;6;0;0

Midwest Division

Team;W;L;OT/SL;Pts

Janesville;4;0;0;8

Fairbanks;4;2;0;8

Chippewa;3;1;0;6

Springfield;2;1;1;5

Minnesota;2;3;1;5

Kenai River;2;2;0;4

Wisconsin;2;2;0;4

Anchorage;1;2;1;3

South Division

Team;W;L;OT/SL;Pts

Amarillo;4;0;0;8

Oklahoma;4;0;0;8

El Paso;3;1;0;6

Lone Star;3;1;0;6

New Mexico;3;1;0;6

Odessa;1;2;1;3

Corpus Christi;1;3;0;2

Shreveport;1;3;0;2

Thursday, Sept. 22

Kenai River at Janesville

Anchorage at Chippewa

Friday, Sept. 23

Bismarck at Aberdeen, 7:15 p.m.

New Jersey at Danbury

Johnstown at Northeast

Austin at St. Cloud

Fairbanks at Wisconsin

Kenai River at Janesville

Maryland at Phialdelphia

Anchorage at Chippewa

El Paso at Corpus Christi

Amarillo at Shreveport

Odessa at New Mexico

North Iowa at Minot

Saturday, Sept. 24

Bismarck at Aberdeen, 7:15 p.m.

New Jersey at Danbury

Johnstown at Northeast

Maryland at Philadelphia

Fairbanks at Wisconsin

Kenai River at Janesville

Anchorage at Chippewa

St. Cloud at Austin

El Paso at Corpus Christi

Amarillo at Shreveport

Odessa at New Mexico

Oklahoma at Lone Star

North Iowa at Minot

N.D. SCORES

TUESDAY

High school volleyball

Beulah 3, Beach 0

Bismarck 3, Dickinson 0

Bismarck Legacy 3, Watford City 0

Bismarck St. Mary’s 3, Minot 0

Bottineau 3, Mohall-Lansford-Sherwood 0

Central Cass 3, Lisbon 0

Des Lacs-Burlington 3, Glenburn 0

Dickinson Trinity 3, Hazen 1

Fargo North 3, Valley City 0

Fargo Oak Grove 3, Tri-State 0

Fargo Shanley 3, West Fargo Horace 0

Fargo South 3, Devils Lake 0

Grand Forks Red River 3, Wahpeton 0

Grant County 3, New England 2

Hatton-Northwood 3, North Border 0

Heart River 3, Harding County, S.D. 1

Kindred 3, Hankinson 0

LaMoure-Litchville-Marion 3, Carrington 1

Mandan 3, Turtle Mountain 0

Maple River 3, Richland 1

Minot Ryan 3, Mohall-Lansford-Sherwood 0

Naploleon-Gackle-Streeter 3, South Border 2

New Rockford-Sheyenne 3, Drake-Anamoose 0

North Star 3, Park River 0

Northern Cass 3, Sargent County 1

Rugby 3, Towner-Granville-Upham 0

Shiloh Christian 3, Standing Rock 0

Thompson 3, Midway-Minto 0

Tioga 3, North Shore-Plaza 0

Trenton 3, Powers Lake-Burke Central 1

Washburn 3, Harvey-Wells County 1

West Fargo 3, Fargo Davies 0

West Fargo Sheyenne 3, Grand Forks Central 0

Wilton-Wing 3, New Salem-Almont 1

Wyndmere-Lidgerwood 3, Enderlin 0

High school boys soccer

Bismarck 7, Jamestown 1

Fargo Davies 3, Grand Forks Red River 2

Fargo North 2, Grand Forks Central 0

Legacy 6, Century 1

Minot 7, Dickinson 0

West Fargo 3, Fargo Shanley 0

West Fargo Sheyenne 3, Fargo South 1

High school boys tennis

Bismarck Legacy 7, Bismarck Century 2

Fargo Davies 5, Fargo North 4

Fargo South 6, Valley City 3

Grand Forks Red River 8, Grand Forks Central 1

Minot 7, Mandan 2

Wahpeton 6, West Fargo 3

West Fargo Sheyenne 9, Fargo Shanley 0

0 Comments
0
0
0
0
0

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News