Subscribe for 33¢ / day

NAHL

STANDINGS

CENTRAL DIVISION

;W;L;OTL;PTS

Aberdeen;24;11;4;52

Austin;22;12;5;49

Minn. Wilderness;20;17;3;43

Minot;18-14;6;42

BOBCATS;18;18;3;39

Brookings;15;21;4;34

MIDWEST DIVISION

;W;L;OTL;PTS

Fairbanks;30;5;5;65

Janesville;25;9;3;53

Springfield;18;16;4;40

Minn. Magicians;19;16;4;42

Coulee Region;10;20;8;28

Kenai River;12;25;3;27

EAST DIVISION

;W;L;OTL;PTS

Philadelphia;27;9;2;56

WB-Scranton;21;12;4;46

NE Generals;20;16;2;42

New Jersey;17;15;2;36

Johnstown;15;25;3;33

SOUTH DIVISION

;W;L;OTL;PTS

Shreveport;29;6;5;63

Odessa;23;13;4;50

Lone Star;19;10;7;45

Corpus Christi;17;16;8;42

Amarillo;14;17;7;35

Topeka;14;24;3;31

Friday, Jan. 26

BOBCATS 3, Austin 1

Minot 2, Brookings 1

Aberdeen 5, Minn. Wilderness 2

Coulee Region 5, Kenai River 4

Fairbanks 2, Janesville 1, SO

Johnstown 2, WB-Scranton 1

Philadelphia 2, New Jersey 1

Odessa 6, Corpus Christi 2

Shreveport 4, Amarillo 1

Saturday, Jan. 27

Austin 3, BOBCATS 1

Minot 5, Brookings 3

Minn. Wilderness 3, Aberdeen 2, SO

Janesville 3, Springfield 0

Minn. Magicians 6, Kenai River 5, SO

Fairbanks 2, Coulee Region 1

Johnstown 2, WB-Scranton 1, OT

Philadelphia 5, New Jersey 2

Corpus Christi 2, Odessa 1, OT

Shreveport 3, Amarillo 1

Sunday, Jan. 28

 Austin 4, Minn. Magicians 3, SO

Thursday, Feb. 1

Springfield at Coulee Region

New Jersey at WB-Scranton

Amarillo at Odessa

Friday, Feb. 2

Minn. Wilderness at BOBCATS, 7:15

Fairbanks at Minot

Austin at Aberdeen

Springfield at Coulee Region

Philadelphia at NE Generals

Kenai River at Janesville

WB-Scranton at New Jersey

Amarillo at Odessa

Topeka at Lone Star

Saturday, Feb. 3

Minn. Wilderness at BOBCATS, 7:15

Fairbanks at Minot

Austin at Aberdeen

Coulee Region at Janesville

Philadelphia at NE Generals

Kenai River at Springfield

Amarillo at Odessa

Topeka at Lone Star

Sunday, Feb. 4

Philadelphia at NE Generals

CLASS A BOYS BASKETBALL

WEST REGION

;Reg.;OA

Bismarck;10-1;11-3

Century;9-2;12-2

Mandan;8-2;11-2

Minot;8-3;11-3

Jamestown;6-5;8-6

Legacy;6-5;6-8

Dickinson;3-9;4-10

St. Mary's;3-9;4-11

Turtle Mountain;2-9;4-9

Williston;1-11;2-12

Friday, Jan. 26

Mandan 113, Turtle Mountain 76

Bismarck 74, Williston 55

Minot 74, Dickinson 68

Saturday, Jan. 27

St. Mary's 74, Williston 60

Minot 81, Spearfish (S.D.) 55

Monday, Jan. 29

Watford City at Dickinson

Tuesday, Jan. 30

Century at Minot, 7:30

Bismarck at Jamestown, 7:45

Thursday, Feb, 1

St. Mary's at Mandan, 7:30

Legacy at Dickinson, 7:30 MST

Williston at Watford City

Friday, Feb. 2

Jamestown at Minot

Turtle Mountain at Century, 7:45

EAST REGION

;Reg.;OA

Fargo Davies;11-1;12-1

West Fargo;11-2;12-2

W.F. Sheyenne;11-2;12-2

Fargo Shanley;9-4;9-5

Fargo South;8-5;8-6

G.F. Red River;6-6;5-8

Devils Lake;4-9;4-10

Wahpeton;4-9;4-10

Fargo North;3-9;3-10

G.F. Central;3-11;3-12

Valley City;1-13;3-12

Friday, Jan. 26

Davies 86, South 57

Wahpeton 85, Valley City 66

West Fargo 95, Shanley 82

Sheyenne 93, Red River 71

G.F. Central 58, Devils Lake 55

Saturday, Jan. 27

Shanley 70, Valley City 62

Breckenridge (Minn.) 83, Wahpeton 60

Tuesday, Jan. 30

South at Devils Lake

Wahpeton at Shanley

West Fargo at Red River

Davies at North

Thursday, Feb. 1

Sheyenne at G.F. Central

Friday, Feb. 2

Valley City at Sheyenne

Shanley at Devils Lake

Wahpeton at West Fargo

G.F. Central at North

Red River at Davies

Saturday, Feb. 3

South at Red River

CLASS A GIRLS BASKETBALL

WEST REGION

;Reg.;OA

Century;11-0;14-0

St. Mary's;11-1;13-2

Mandan;8-3;10-4

Bismarck;7-5;9-6

Minot;6-6;6-7

Jamestown;5-6;8-6

Legacy;4-7;5-9

Dickinson;4-8;5-9

Williston;2-11;3-12

Turtle Mountain;0-12;1-13

Friday, Jan. 26

Mandan 80, Turtle Mountain 30

Bismarck 60, Williston 51

Dickinson 55, Minot 54

Saturday, Jan. 27

St. Mary's 64, Williston 30

Monday, Jan. 29

Century at Minot, 7:30

Watford City at Dickinson

Tuesday, Jan. 30

Bismarck at Jamestown, 5:45

St. Mary's at Mandan, 7:30

Thursday, Feb. 1

Legacy at Dickinson, 5:45 MST

Jamestown at Minot

Williston at Watford City

Friday, Feb. 2

Turtle Mountain at Century, 6

Bismarck at Mandan, 7:30

Saturday, Feb. 3

Turtle Mountain at Legacy, 2

EAST REGION

;Reg.;OA

Fargo Shanley;12-1;11-3

G.F. Red River;10-2;10-3

Fargo Davies;10-2;10-3

W.F. Sheyenne;10-3;11-3

Devils Lake;9-4;10-4

West Fargo;6-7;6-8

Valley City;5-8;6-8

Fargo North;4-8;4-9

Fargo South;2-10;2-11

Wahpeton;2-11;3-11

G.F. Central;0-14;0-15

Friday, Jan. 26

Devils Lake 72, G.F. Central 29

Davies 78, South 46

Sheyenne 60, Red River 48

Shanley 72, West Fargo 58

Valley City 76, Wahpeton 51

Saturday, Jan. 27

Shanley 50, Valley City 47

Wahpeton 69, Breckenridge (Minn.) 66

BOYS HOCKEY

WEST REGION

;W;L;T;Pts;Overall

Century;10;0;0;30;14-2-0

Bismarck;8;1;0;30;13-3-0

Minot;7;4;0;21;8-9-1

Dickinson;6;5;0;18;9-8-0

Jamestown;6-5-0;18;10-7-0

Bottineau-Rugby;2;6;2;8;6-7-1

Mandan;1;9;1;4;5-11-1

Williston;0;10;0;0;4-12-2

Hazen-Beulah;0;0;0;0;3-9-0

Friday, Jan. 26

Century 12, Williston 0

Bismarck 7, Bottineau-Rugby 1

Pierre (S.D.) 6, Dickinson 2

Saturday, Jan. 27

Bismarck 4, Williston 0

Mandan 5, Pierre (S.D.) 4, OT

Tuesday, Jan. 30

Bismarck at Dickinson, 7 MST

Bottineau-Rugby at Boissevain (Manitoba)

Thursday, Feb. 1

Jamestown at Century, 7:15

Friday, Feb. 2

Mandan at Bottineau-Rugby, 7:30

Century at South-Shanley, 7:30

Bismarck at Davies, 7:30

Saturday, Feb. 3

Mandan at Williston, 3:15

Minot at Dickinson

Bismarck at South-Shanley, 12:15

EAST REGION

;W;L;T;Pts;Overall

G.F. Central;11;0;3;36;15-1-2

G.F. Red River;10;1;4;34;13-2-2

Fargo Davies;10;1;2;32;13-1-2

Grafton-PR;6;7;0;18;7-11-0

Devils Lake;5;6;1;16;8-8-1

Fargo North;5;8;0;15;7-10-1

Fargo South-Shanley;2;9;4;10;4-10-2

W.F. Sheyenne;3;9;1;10;6-11-1

West Fargo;1;12;0;3;3-15-0

Friday, Jan. 26

Devils Lake 4, South-Shanley 2

Davies 2, Grafton-Park River 0

Saturday, Jan. 27

Davies 4, West Fargo 1

G.F. Central 2, Red River 1, OT

Tuesday, Jan. 30

Sheyenne at West Fargo

Davies at Red River

North at Devils Lake

South-Shanley at Grafton-PR

Friday, Feb. 2

Devils Lake at G.F. Central

Century at South-Shanley, 7:30

Bismarck at Davies, 7:30

Saturday, Feb. 3

Grafton-PR at Red River

Bismarck at South-Shanley, 12:15

Century at Davies, 4:45

GIRLS HOCKEY

STATEWIDE

;W;L;T;Pts;Overall

Fargo North-South;13;2;0;42;15-4-0

West Fargo;11;2;0;42;13-4-1

Bismarck;12;2;0;39;14-4-0

Minot;11;4;0;33;11-7-0

Fargo Davies;9;4;0;27;11-6-0

Grand Forks;6;8;2;26;8-9-1

Dickinson;4;8;1;13;6-9-1

Williston;3;12;2;11;4-12-1

Devils Lake;3;13;0;9;3-15-0

Mandan;4;9;1;13;6-12-1

Jamestown;0;11;3;3;2-15-2

Friday, Jan. 26

West Fargo 2, Bismarck 1, OT

Mandan 2, Devils Lake 1, OT

Minot 10, Jamestown 0

Davies 8, Williston 0

Grand Forks 3, Dickinson 1

Saturday, Jan. 27

Bismarck 5, North-South 3

Grand Forks 2, Mandan 1, SO

Minot 4, Davies 2

Williston 3, Jamestown 2, SO

Dickinson 1, Devils Lake 0

Tuesday, Jan. 30

Minot at Bismarck, 7

West Fargo at Davies

Williston at Watford City

Thursday, Feb. 1

Davies at Jamestown

Grand Forks at Warroad (Minn.)

Friday, Feb. 2

Bismarck at Williston, 7

Devils Lake at North-South

Saturday, Feb. 3

Mandan at Williston, 7

Warroad (Minn.) at West Fargo

Dickinson at Minot

Grand Forks at East Grand Forks (Minn.)

CLASS A WRESTLING

WEST REGION

;Reg.;OA

Bismarck;7-0;12-0

Minot;7-1-;14-3

Century;5-2;17-6

Mandan;6-3;10-4

Turtle Mountain;5-3;13-5

Dickinson;3-4;7-5

Legacy;2-5;8-5

Jamestown;2-6;9-13

Williston;1-7;3-9

St. Mary's;1-8;2-13

Friday, Jan. 26

Century 60, St. Mary's 8

Century 46, Turtle Mountain 24

Turtle Mountain 46, St. Mary's 29

Mandan 41, Jamestown 28

Minot 55, Legacy 12

Bismarck 64, Williston 9

Saturday, Jan. 27

Williston 36, St. Mary's 25

Tuesday, Jan. 30

Legacy at Dickinson

Thursday, Feb. 1

Bismarck at Century, 7

Minot at Turtle Mountain

Friday, Feb. 2

Dickinson at Bismarck, 7

Legacy triangular (Jamestown, Valley City), 4

Saturday, Feb. 3

Williston at Century, 1

Minot at Fertile-Beltrami (Minn.) tournament

REGULAR SEASON ENDS

EAST REGION

;Reg.;OA

Fargo Davies;7-1;11-7

Valley City;6-1;9-2

West Fargo;6-1;10-9

G.F. Central;5-2;9-15

Devils Lake;4-4;6-10

Fargo North;3-4;3-9

Wahpeton;3-5;5-9

G.F. Red River;1-5;1-15

Fargo South;1-7;1-15

W.F. Sheyenne;0-6;2-13

Tuesday, Jan. 30

West Fargo at G.F. Central

Wahpeton triangular (North, Border West, Minn.)

Valley CIty triangular (Red River, Sheyenne)

Thursday, Feb. 1

Sheyenne at Devils Lake

South at West Fargo

Davies at North

Friday, Feb. 2

Legacy triangular (Jamestown, Valley City), 4

Saturday, Feb. 3

Red River at G.F. Central

REGULAR SEASON ENDS

0
0
0
0
0