{{featured_button_text}}

May 10 results

SPORT COMPACT

Heat 1: 1. Craig Kastner, Bismarck. 2. Alex Thompson, Bismarck. 3. Braydee Hanson, Washburn. 4. Stan Thompson, Bismarck. 5. Tanner Hofer, Hebron.

Heat 2: 1. Paul Schuh, Bismarck. 2. Andy Reed, Bismarck. 3. Ken Sandberg, Bismarck. 4. Chris Lael, Dickinson. 5. Zachary Ihly, Mandan.

Feature: 1. Hanson. 2. Alex Thompson. 3. Reed. 4. Sandberg. 5. Stan Thompson. 6. Hofer. 7. Ihly. 8. John Avard, Bismarck. 9. Shiloh Jung, Dickinson.

HOBBY STOCKS

Heat 1: 1. John Gartner Jr., Mandan. 2. Dylan Sandberg, Bismarck. 3. Nathan Messer, Mandan. 4. Karlie Hoerner, Lincoln. 5. Mike Appert, Hazelton.

Heat 2: 1. Josh Roehrich, Menoken. 2. Chris Welk Jr., Mandan. 3. Logan Berg, Mandan. 4. Chandler Wanner, New Hradec. 5. Daniel Kaseman, Wishek.

Heat 3: 1. Kyle Hagen, Bismarck. 2. A.J. Davenport, Bismarck. 3. Terry Davenport, Bismarck. 4. Eugene Halverson, Bismarck. 5. Bill Hultberg, Bismarck.

Feature: 1. Hagen. 2. Terry Davenport. 3. Welk. 4. A.J. Davenport. 5. Messer. 6. Roy Erickson, Bismarck. 7. Sandberg. 8. Hultberg. 9. Appert. 10. Seth Howe-Kellar, Wilton.

LEGENDS

Heat 1: 1. Casey Martin, Bismarck. 2. Austin Wiest, Bismarck. 3. Dauntae Martin, Bismarck. 4. Preston Martin, Bismarck. 5. Ivan Sailer, Bismarck.

Heat 2: 1. Donavin Wiest, Wishek. 2. Drew Papke, Bismarck. 3. Mike Dowling, Bismarck. 4. Brandon Anderson, Mandan. 5. Carson Dowling, Bismarck.

WISSOTA STREET STOCKS

Heat 1: 1. Zach Frederick, Richardton. 2. John Weber, Linton. 3. Nathan Messmer, Mott. 4. Matt Brendel, Bismarck. 5. Hunter Domagala, Bismarck.

Heat 2: 1. Jeremy Engelhardt, Bismarck. 2. Crist Pittenger, Bismarck. 3. Matt Dosch, Lincoln. 4. John Feist, Bismarck. 5. Tyler Bartholomew, Dickinson.

Heat 3: 1. Brad Kadrmas, Bismarck. 2. Scott Gartner, Jamestown. 3. Jeremy Keller, Mandan. 4. Tanner Dosch, Bismarck. 5. Monte Gawryluk, Mandan.

Feature: 1. Matt Dosch. 2. Kadrmas. 3. Keller. 4. Weber. 5. Engelhardt. 6. Gartner. 7. Messmer. 8. Jonny Carter, Lisbon. 9. Brendel. 10. Tanner Dosch.

IMCA MODIFIEDS

Heat 1: Travis Tooley, Mandan. 2. Andrew Bargmann, Bismarck. 3. Shawn Strand, Mandan. 4. John Corell, Jamestown. 5. Travis Ulmer, Mandan.

Heat 2: 1. Jason Wolla, Ray. 2. Myles Tomlinson, Turtle Lake. 3. Marcus Tomlinson, Turtle Lake. 4. Travis Peery, Williston. 5. Ryan Novak, Flasher.

Heat 3: 1. Mark Dahl, Bismarck. 2. Tom Berry Jr., Newburg. 3. Rusty Corneliusen, Dickinson. 4. Jeremy Keller, Mandan. 5. Brent Schlafmann, Bismarck.

Feature: 1. Wolla. 2. Keller. 3. Myles Tomlinson. 4. Berry. 5. Dahl. 6. Strand. 7. Tracy Domagala, Bismarck. 8. Peery. 9. Corell. 10. Tooley.

Subscribe to Breaking News

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.
0
0
0
0
0