CLASS A BOYS BASKETBALL

CENTURY 65, TURTLE MOUNTAIN 47

TURTLE MOUNTAIN (47): Julian Parisien 5 6-7 16, Derrick Fredrick 5 1-3 11, Taven Azure 2 0-0 5, Isaiah Sameulson 2 1-3 5, Grant Birkland 1 4-4 6, Corey Lavallie 1 0-0 2, Tristin Davis 0 2-3 2. Totals: 16 14-20 47.

CENTURY (65): Kade Amundson 6 0-1 12, Josh Sipes 8 2-3 20, Cade Feeney 6 0-1 16, Treyton Mattern 6 1-2 15, Kade Lynch 2 1-2 7, Stevie Kraljic 1 0-0 2, Edward Jones 1 0-0 3, Devyn Vance 2 0-0 5, Oakley Martin 0 0-0 0, Blake Stuart 0 2-2 2, Darin Nolz 1 0-0 3, Derek Zimmerman 0 0-2 0, Mason Peterson 0 0-0 0, Bryce Auck 0 0-0 0. Totals: 33 6-13 65.

Halftime: Century 43, Turtle Mountain 22.

3-pointers: TM 1 (Azure); C 13 (Feeney 4, Mattern 2, Lynch 2, Sipes 2, Vance 1, Jonez 1, Nolz 1). Fouls: TM 15, C 18. Fouled out: Amundson.

Records: Turtle Mountain 2-10 West Region, 4-10 overall; Century 11-2, 14-2.

MINOT 92, JAMESTOWN 69

MINOT (92): Lofton Klabunde 5-11 6-6 17, Alex Schimke 4-8 0-1 9, Peyton Lamoureux 6-11 3-3 20, Devin Mikell 6-9 0-0 12, Chandler Albertson 4-7 8-10 18, Deven Forbes 0-0 2-2 2, Collin Knudsen 0-0 0-0 0, Paxton Wahlund 2-2 0-0 4, Jaxon Gunville 1-1 0-0 2, Derry Lentz 0-0 0-0 0, Easton Larson 4-5 0-0 8. Totals: 32-54 19-22 92.

JAMESTOWN (69): Mason Walters 4-8 2-7 10, Jacob Hilgemann 0-2 0-2 0, Boden Skunberg 4-12 3-4 14, Jared Kallenbach 3-6 0-1 7, John Horgan 6-11 0-0 17, Bryan Mosolf 2-4 3-3 8, Daha Thaenrat 0-1 0-0 0, Jose Molina 0-0 0-0 0, Ryder Lunzman 2-4 0-0 5, Aaron Kleven 0-0 0-0 0, Tyler Burnham 0-0 0-0 0, Noah Wegenast 3-4 2-2 8. Totals: 24-52 10-19 69.

Halftime: Minot 42, Jamestown 27.

3-pointers: M 9-16 (Lamoureux 5, Albertson 2, Schimke 1, Klabunde 1); J 11-22 (Horgan 5, Skunberg 3, Mosolf 1, Lunzman 1, Kallenbach 1). Fouls: M 14, J 19. Fouled out: Wegenast. Rebounds: M 26, J 27. Turnovers: M 7, J 9.

Records: Minot 9-4 West Region, 12-4 overall; Jamestown 6-6, 8-8.

LEGACY 58, DICKINSON 49

(Thursday)

LEGACY (58): Austin Wolf 4-9 4-6 14, Taylor Morrison 1-4 4-7 6, Devin Beck 1-4 4-4 6, Braxton Erhardt 1-6 0-0 3, Jason Hoekstra 6-12 4-6 17, Rhett Clements 2-4 3-3 7, Jack Markle 1-2 1-1 3, Koby Bosch 0-1 0-0 0, Peyton Wetzel 0-2 0-0 0, Jake Hudson 0-0 0-0 0, Matthew Kraft 1-1 0-0 2. Totals: 17-45 16-20 58.

DICKINSON (49): Martin Lopez 0-2 0-0 0, Connor Hoenke 2-8 2-2 6, Dawson Bechtold 4-10 3-5 12, Krew Mathern 6-14 4-5 16, Nathan Personne 1-3 0-0 2, Braden Selinger 1-3 1-2 3, Cody Maier 1-3 0-0 3, Jaiden Wright 1-4 2-2 5, Tallon Klatt 0-4 2-4 2, Evan Showalter 0-0 0-0 0. Totals: 16-51 14-20 49.

Halftime: Legacy 27, Dickinson 20.

3-pointers: L 4-16 (Wolf 2, Hoekstra 1, Erhardt 1); D 3-14 (Bechtold 1, Maier 1, Wright 1). Fouls: L 16, D 21. Fouled out: None. Rebounds: L 38 (Wolf 9), D 34 (Personne 7). Turnovers: L 13, D 13. Steals: L 5 (Erhardt 2), D 11 (Mathern 3, Bechtold 3). Blocked shots: L 0, D 3 (Selinger 2).

Records: Legacy 7-5 West Region, 7-9 overall; Dickinson 3-10, 5-11.

CLASS B BOYS BASKETBALL

SHILOH CHRISTIAN 58, SOLEN 50

Shiloh;11;26;40;58

Solen;19;30;40;50

SHILOH (58): Canaan Fagerland 8, Matthew Reep 2, Trey Brunelle 3, Jonas Mitzel 2, Jaden Mitzel 20, Macauley Young 23. Totals: 25 4-9 58.

SOLEN (50): Brent Carry Moccasin 3, Jayce Red Water 9, Jayce Archambault 26, Brenden Dogskin 3, Ty Yellow Hammer 9. Totals: 17 10-16 50.

3-pointers: Shiloh 4 (Fagerland 2, Brunelle 1, Jaden Mitzel 1), Solen 6 (Archambault 2, Carry Moccasin 1, Red Water 1, Dogskin 1, Yellow Hammer 9. Fouls: Shiloh 14, 16. Fouled out: None.

LINTON-HMB 53, STRASBURG-ZEELAND 48

SZ;2;10;29;48

LHMB;3;25;38;53

SZ (48): Jordan Huizenga 2, Hunter Haak 8, Mac Kramer 2, A.J. Vander Vorste 6, Coleman Nieuwsma 4, Tanner Goebel 13, Alex Scherr 13. Totals: 20 5-9 48.

LHMB (53): Cole Baumiller 25, Lucas Schumacher 2, Jack McCrory 9, Paul McCrory 2, Lance Weiser 15. Totals: 21 7-13 53.

3-pointers: SZ 3 (Goebel 3), LHMB 4 (Baumiller 2, J. McCrory 2). Fouls: SZ 14, LHMB 11. Fouled out: None.

KILLDEER 74, HAZEN 61

Killdeer;15;25;49;74

Hazen;14;30;47;61

KILLDEER (74): Kacen Gartner 2, Dawson Schmeling 13, Kadin Nodland 2, Ryan Zastoupil 2, Daylon Danks 16, Garrett LeMieux 17, Alex Sadowsky 22. Totals: 29 10-15 74.

HAZEN (61): Jayce Zuern 20, Garrett Ward 18, Payton Leintz 6, Isaac Doll 7, Josh Bitterman 2, Cullen Traiser 8. Totals: 23 8-11 61.

3-pointers: K 6 (Danks 4, Schmeling 1, LeMeiux 1), H 7 (Ward 4, Leintz 1, Doll 1, Traiser 1). Fouls: K 14, H 12. Fouled out: None.

WASHBURN 48, NEW SALEM-ALMONT 35

NSA;2;13;17;35

WASHBURN;21;30;45;48

NSA (35): Brandon Schroeder 1, Jake Sanders 2, Tayden Soupir 7, Evan Henke 25. Totals: 13 2-5 35.

WASHBURN (48): Tate Bertolotto 9, Matthew Leinholm 4, Colton Hyttinen 2, Nolan Teigel 9, Dylan Williams 2, Trevor Schreiner 14, Dan Olson 8. Totals: 19 4-12 48.

3-pointers: NSA 7 (Henke 7), Washburn 6 (Schreiner 3, Bertolotto 2, Teigen 1). Fouls: NSA 13, Washburn 12. Fouled out: None.

CARRINGTON 58, ELLENDALE 37

Carrington;9;23;36;58

Ellendale;6;17;24;37

CARRINGTON (58): Garrett Bickett 19, Kolton Vetter 13, Trey Rosenau 8, Drew Page 7, Seth Nelson 4, Jayden Shipman 3, Payton Smith 2, McCoy Vandehoven 2. Totals: 23 5-6 58.

ELLENDALE (37): Austin Molan 12, Lucas Hofer 10, Cole Goehring 5, Hunter Thorpe 4, Nate Peterson 4, Walker Bruns 2. Totals: 12 12-22 37.

3-pointers: C 7 (Bickett 5, Shipman 1, Vetter 1); E 1 (Goehring). Fouls: C 20, E 14.

TRENTON 68, ALEXANDER 40

Alexander;8;15;24;40

Trenton;21;44;60;68

ALEXANDER (40): Isaac Sitzmann 25, Dayden Rafferty 3, Tylor Hackett 2, Taylor Gaytan 10. Totals: 16 5-10 40

TRENTON (68): Reese Nielson 16, Brayden Johnson 16, Dylan Williams 12, Michael Martinez 4, Dalton Kuster 6, Blake Nordwick 11, Connor Smith 3. Totals: 30 4-6 68.

3-pointers: A 3 (Gayton 2, Rafferty 1); T 4 (Kuster 2, Williams 2). Fouls: A 9, T 12. Fouled out: None.

MOTT-REGENT 68, NEW ENGLAND 45

NE;9;24;39;45

MR;16;36;50;68

NE (45): Gaber Sorenson 3, Nick Rettinger 5, Justin Cantwell 19, Nico Vian 11, Denit Sorenson 5, Braden Rayhorn 2. Totals: 20 0-1 45.

MR (68): Aaron Roth 8, Caleb Candrian 9, Hunter Crist 14, Cody Perkins 26, Rayce Kovar 3, Tanner Zentner 5, Hunter Koepplin 3. Totals: 29 2-5 68.

3-pointers: NE 5 (G. Sorenson 1, Rettinger 1, Cantwell 1, Vian 1, D. Sorenson 1), MR 8 (Perkins 4, Candrian 3, Kovar 1). Fouls: NE 8, MR 13. Fouled out: None.

CLASS A GIRLS BASKETBALL

CENTURY 104, TURTLE MOUNTAIN 23

CENTURY (104): Ella Fridley 7, Jocelyn Julson 3, Chloe Markovic 10, Megan Anderson 2, Katelyn Selensky 15, Bailee Otterness 5, Julia Fitterer 8, Lauren Ware 26, Hailey Fletcher 4, Mariya Kinnebrew 11, Lilly Keplin 12, Missy Grosz. Totals: 39 19-28 104.

TURTLE MOUNTAIN (23): Tambraye Trottier 6, Falynn Ferris 4, Kylin Malaterre 2, Avery LaFountain 7, Kaydence Jorneau 2, Trinity Azure 2. Totals: 6 11-20 23.

Halftime: Century 54, Turtle Mountain 8.

3-pointers: C 7 (Selensky 3, Keplin 2, Julson 1, Kinnebrew 1), TM 0. Fouls: C 19, TM 21. Fouled out: TM, LaFountain.

MANDAN 62, BISMARCK 53

BISMARCK (53): Megan Henderson 6 0-0 10, Cadee Ruckman 6 2-3 15, Maddy Steckler 2 0-0 4, Mady Mosolf 2 1-2 7, Hannah Golus 3 1-2 7, Liv Dickelson 2 2-2 6, Max Maher 2 0-0 4. Totals: 22 6-9 53.

MANDAN (62): Lakyn Darras 2 0-0 5, Courtney Olson 6 3-4 15, Megan Zander 7 2-3 19, Kennedy Harris 3 5-6 12, ELizabeth Leingang 1 2-4 5, Payton Roehrich 0 3-4 3, Aleah Clarke 1 0-0 3. Totals: 20 15-21 62.

Halftime: Mandan 28, Bismarck 27.

3-pointers: B 3 (Mosolf 2, Ryckman 1); M 7 (Zander 3, Harris 1, Clarke 1, Leingang 1, Darras 1). Fouls: B 21, M 15. Fouled out: None.

CLASS B GIRLS BASKETBALL

LINTON-HMB 70, STRASBURG-ZEELAND 17

SZ;6;11;12;17

LHMB;37;51;64;70

SZ (17): Shyla Haak 5, Madison Vander Vorst 10, Casandra Hulm 2. Totals: 6 3-4 17.

LHMB (70): Keegan Scherr 19, Destiny Wenger 2, Cassie Gefroh 9, Mya Vetter 15, Makayla Ptacek 11, Madi Ptacek 6, Erica Umber 5, Calli Hase 1, Precious Vetter 2. Totals: 29 4-8 70.

3-pointers: SZ 2 (Vander Vorst 2), LHMB 8 (Scherr 3, M. Vetter 3, Madi Ptacek 2). Fouls: SZ 7, LHMB 6. Fouled out: None.

GARRISON 51, POWERS LAKE 27

PL;6;21;23;27

Garrison;5;23;39;51

PL (27): Sadie Maruskie 8, Jessica Rosencrans 8, Savanna Fredrickson 2, Sydney Titus 9. Totals: 11 2-7 27.

GARRISON (51): Ally Behles 7, Gabby Hummel 2, Shelby Gehring 18, Kaitlyn Klein 4, Katherine Fox 6, Skylar Bright 4, Sarah Lagge 10. Totals: 21 6-10 51.

3-pointers: PL 3 (Maruskie 2, Rosencrans 1), G 3 (Gehring 2, Behles 1). Fouls: PL 9, G 7. Fouled out: None.

KIDDER COUNTY 60, WILTON-WING 44

WW;11;20;29;44

KC;16;30;48;60

WW (44): Erin Thompson 8, Tatelyn Schurhamer 4, Haily Quane 7, Lauren Koski 17, Jade Koski 8. Totals: 17 7-9 44.

KC (60): Grace Benz 20, Maddy Schmidt 14, Brittany Rath 8, Teanna Binder 2, Jaslyn Magstadt 16. Totals: 23 5-8 60.

3-pointers: WW 3 (J. Koski 2, Quane 1), KC 9 (Schmidt 4, Benz 3, Magstadt 2). Fouls: WW 13, KC 12. Fouled out: None.

CENTER-STANTON 52, BEACH 47

Beach;9;13;31;47

CS;9;27;38;52

BEACH (47): Sam Oech 17, Rachel Bosserman 15, Megan Rising 5, Madi Wilhelmi 4, Abby Wilhelmi 3, Mikayla Paul 3. Totals: 18 10-19 47.

CS (52): Ashley Frank 17, Amber Frank 14, Morgan Vitek 10, Shelby Meckle 4, Teegan Henke 2, Kori Nagel 2, Kathryn Kraft 2, Abby Hintz 1. Totals: 16 14-30 52.

3-pointers: B 1 (Rising 1), CS 6 (Ashley Frank 3, Amber Frank 2, Meckle 1). Fouls: B 19, CS 15. Fouled out: B, Oech and Bosserman.

CARRINGTON 71, NAPOLEON-GS 32

Napoleon-GS;7;14;20;32

Carrington;16;39;54;71

NAPOLEON-GS (32): Megan Regner 4, Kaylin Weigel 7, Bailey Heflin 7, Alexa Young 13, Sydney Kleingartner 1.

CARRINGTON (71): Emerson Hoornaert 12, McKenzie Johnson 20, Addison Hoornaert 12, Kadyn Mehring 5, Jill Endres 6, Haley Hewitt 4, Bella Hone 12.

LaMOURE 63, SOUTH BORDER 34

LaMoure;16;30;53;65

South Border;7;22;28;34

LaMOURE (65): Jackie Meiklejohn 7, Kindra Hamlin 10, Liv Bliss 4, Ellie Holen 17, Anna Holen 20, Rachel Hoff 2, Ana Mart 2, Allie Hebl 1. Totals: 28 2-4 63.

SOUTH BORDER (34): Emily St. Aubin 5, Nicole Schmidt 4, Faith Dockter 9, Katie Schmidt 11, Rachel Rueb 3, Reagen Gross 2. Totals: 14 4-9 34.

3-pointers: L 5 (A. Holen 2, E. Holen 2, Meiklejohn 1); SB 2 (Rueb 1, K. Schmidt 1). Fouls: L 13, SB 8. Fouled out: None.

FOUR WINDS-MINNEWAUKAN 77, NEW TOWN 64

FWM;16;39;60;77

NT;16;32;47;64

FWM (77): Haillee Keo 21, Lovelle Deug 10, Riah Littleshot 10, Myona Dauphanais 10, Latasha Bellile 17, Hannah Alberts 7, Jasmine Lahnes 2.

NT (64): Tyleigh Brady 25, Caitlyn Tveter 20, Tamara Fox 13, Alli Brunelle 3, Rebekah Wells 2, Alera Smith 1.

HIGH SCHOOL WRESTLING

BISMARCK 63, DICKINSON 1

106: Brock Fettig, BHS, def. Henry Nelson by major decision, 11-1. 113: Preston Fettig, BHS, def. Warrick Morel by major decision, 9-0. 120: Laken Boese, BHS, def. Jaren Berger, 4-0. 126: Ryan Ripplinger, BHS, won by forfeit. 132: Adam DeBoer, BHS, def. Koletan Hafey, 5-3 (SV). 138: Todd Irwin, DHS, def. Jared Honeyman, 6-2. 145: Jaden Schmidt, BHS, pinned Mathew Meschke, 5:05.

152: Devin Steidler, BHS, def. Tate Nordby by technical fall, 16-0, 6:00. 160: Gage Roaldson, BHS, def. Caleb Usher, 15-12. 170: Parker Wahl, BHS, def. Tanner Jarrett by technical fall, 15-0, 3:39. 182: Mason Steckler, BHS, pinned Kameron Clark, 1:48. 195: Connor McGregor, BHS, pinned Harley Mischel, 3:52. 220: Chase Dockter, BHS, pinned Garrett Usher, 1:26. 285: Nolan Hintz, BHS, won by forfeit.

NOTE: Dickinson was penalized two points for misconduct.

BOYS HOCKEY

FARGO SOUTH-SHANLEY 2, CENTURY 1

Century;1;0;0;--;1

FSS;0;1;1;0--;2

First period: 1. C, Kirklan Irey (Hunter Sigette, Nicholas Brown), 2:15.

Second period: 2. FSS, Ben Strinden (unassisted), 9:53.

Third period: 3. FSS, Derek Morehart (Noah Johnson), 11:30.

Goalie saves: C -- Matthew Schmidt 4-5-8- -- 17. FSS -- Zach Sandy 16-13-18 -- 47.

Penalties: C 4 minors, FSS 4 minors.

Records: Century 15-3, Fargo South-Shanley 6-10-2.

BOYS SWIMMING

Century Invitational

(First of two days)

Team Scores

1. Century 1,096. 2. Fargo South 915. 3. W.F. Sheyenne 914. 4. Fargo Davies 784. 5. Moorhead (Minn.) 766. 6. Williston 579. 7. Legacy 569. 8. Grand Forks 484. 9. Dickinson 393. 10. Fargo North did not score.

Individual Results

200 medley relay: 1. Century (Charles Koebele, Jayden Porter, Adam Nodland, Will Dohrmann), 1:41.54. 2. South, 1:44.27. 3. Sheyenne, 1:46.23. 4. Moorhead, 1:48.74. 5. Dickinson, 1:51.85. 6. Bismarck, 1:52.31. 7. Davies, 1:53.85. 8. Legacy, 1:55.87.

200 freestyle: 1. Chris Birnbaum, C, 1:48.99. 2. Eric Krug, B, 1:49.89. 3. Anthony Hollingsworth, FS, 1:53.20. 4. Danny Poynter, FD, 1:54.53. 5. Ryan Johnson, C, 1:55.39. 6. Massimo Sassi, FS, 1:55.49. 7. Jacob Smith, WFS, 1:57.43. 8. Shane Williams, M, 1:57.95.

200 individual medley: 1. Jayden Porter, C, 2:05.33. 2. Charles Koebele, C, 2:09.69. 3. Braden Webb, WFS, 2:12.93. 4. Ethan Lemke, M, 2:13.22. 5. Jack Mehus, FS, 2:13.25. 6. Jordan Ustanko, WFS, 2:22.21. 7. Hudson Eckart, C, 2:22.86. 8. Adam Stanek, M, 2:23.49.

50 freestyle: 1. Adam Nodland, C, 21.81. 2. Luke Bergstrom, FS, 22.34. 3. Zack Bueling, WFS, 22.58. 4. Will Dohrmann, C, 23.77. 5. Steven Bratten, D, 23.84. 6. Tanner Germundson, W, 23.88. 7. Ben Vetter, WFS, 24.06. 8. Charley Graf, FD, 24.66.

Diving: 1. Josh Pikarski, C, 246.95. 2. Connor Johnson, FS, 223.05. 3. Nate Thiner, FS, 192.75. 4. Levi Wagner, FD, 189.25. 5. Lucas Meyer, FD, 173.50. 6. Christian Pfau, W, 169.60. 7. Dawson Wilson, D, 168.10. 8. Pierce Johnson, FS, 167.15.

100 butterfly: 1. Adam Nodland, C, 54.79. 2. Trysten Ruhland, C, 55.35. 3. Braden Webb, WFS, 57.87. 4. Luke Quibell, FS, 58.32. 5. Jack Haug, WFS, 1:00.02. 6. Ethan Lemke, M, 1:00.56. 7. Jaxen Bratcher, W, 1:02.44. 8. Christian Pfau, W, 1:02.83.

100 freestyle: 1. Eric Krug, B, 49.95. 2. Luke Bergstrom, FS, 49.96. 3. Ryan Johnson, C, 52.40. 4. Erik Dougherty, M, 52.43. 5. Tanner Germundson, W, 53.47. 6. Shane Williams, M, 53.62. 7. Will Dohrmann, C, 53.78. 8. Jordan Ustanko, WFS, 54.68.

500 freestyle: 1. Chris Birnbaum, C, 4:56.47. 2. Anthony Hollingsworth, FS, 5:11.41. 3. Jacob Smith, WFS, 5:15.87. 4. Shawn Holweger, L, 5:18.38. 5. Riley Kaul, C, 5:22.63. 6. Austin Schlecht, L, 5:30.39. 7. Nate Hagen, FS< 5:34.02. 8. Elijah Willardson, W, 5:36.90.

200 freestyle: 1. Century (Will Dohrmann, Ryan Johnson, Chris Birnbaum, Adam Nodland), 1:31.99. 2. South, 1:32.11. 3. Williston, 1:38.60. 4. Dickinson, 1:38.86. 5. Sheyenne, 1:40.98. 6. Davies, 1:42.17. 7. Moorhead, 1:42.77. 8. Bismarck, 1:46.94.

100 backstroke: 1. Zack Bueling, WFS, 55.72. 2. Charles Koebele, C, 56.14. 3. (tie) Vaughn Raimo, WFS, and Danny Poynter, FD, 59.52. 6. Trysten Ruhland, C, 1:00.36. 7. Jakob Sailer, WFS, 1:00.83. 8. Massimo Sassi, FS, 1:01.61.

100 breaststroke: 1. Jayden Porter, C, 1:02.04. 2. Erik Dougherty, M, 1:05.10. 3. Ben Vetter, WFS, 1:05.82. 4. Isaac Ellerkamp, D, 1:08.70. 5. Tucker Glenn, L, 1:08.75. 6. Avery Ding, 1:08.84. 7. Jack Mehus, FS, 1:10.18. 8. Brett Ovind, C, 1:11.72.

100 freestyle relay: 1. Century (Chris Birnbaum, Ryan Johnson, Trysten Ruhland, Jayden Porter), 3:25.91. 2. Sheyenne, 3:31.90. 3. Moorhead, 3:35.09. 4. Bismarck, 3:41.94. 5. Williston, 3:44.01. 6. South, 3:45.86. 7. Legacy, 3:49.57. 8. Davies, 3:51.17.

MANDAN 115.5, GRAND FORKS 74.5

At Mandan

200 medley relay: 1. Grand Forks (Reed Erickson, Jonah Cory, Garrett Craven, Nick Gasparini), 1:55.3. 2. Mandan, 1:59.46. 3. Grand Forks B, 2:12.72.

200 freestyle: 1. David Hoffman, M, 2:00.31. 2. Marco Kojic, GF, 2:02.13. 3. Hunter Heinle, M, 2:08.10. 4. Tim Dunham, GF, 2:08.70. 5. Riley Poppe, M, 2:08.98.

200 individual medley: 1. Matheus Pimenta, M, 2:04.92. 2. Ryan Bergman, M, 2:17.34. 3. Nick Gasparini, GF, 2:23.33. 4. Cael Lorenz, GF, 2:32.06. 5. Jonah Cory, GF, 2:36.50.

50 freestyle: 1. Joey Clark, M, 22.97. 2. Garrett Craven, GF, 25.40. 3. Logan Isaak, M, 25.47. 4. Alex Binstock, M, 26.65. 5. Levi Dallum, GF, 28.90.

Diving: 1. Johnny Mindt, M, 273.20. 2. Jacob Masseth, M, 164.60. 3. Harrison Stockeland, GF, 123.65. 4. Jamisen Emineth, M, 112.50. 5. IanPicklo, GF, 109.50.

100 butterfly: 1. Brayden Rygh, GF, 57.95. 2. T.J. Reinhardt, M, 58.24. 3. Marco Kojic, GF, 1:03.60. 4. Alex Binstock, M, 1:05.51. 5. (tie) Jakob Craven, GF, and Caleb Fry, M, 1:05.54.

100 freestyle: 1. Joey Clark, M, 50.88. 2. David Hoffman, M, 54.40. 3. Logan Isaak, M, 57.36. 4. Cael Lorenz, GF, 58.43. 5. Jonah Cory, GF, 1:00.10.

500 freestyle: 1. Matheus Pimenta, M, 5:07.03. 2. Garrett Craven, GF, 5:23.73. 3. Jakob Craven, GF, 5:24.47. 4. Reed Erickson, GF, 5:41.65. 5. Gavin Corley, M, 6:33.27.

200 freestyle relay: 1. Mandan (Joey Clark, David Hoffman, T.J. Reinhardt, Matheus Pimenta), 1:33.63. 2. Grand Forks, 1:38.37. 3. Mandan B, 1:44.13.

100 backstroke: 1. Brayden Rygh, GF, 1:01.14. 2. Ryan Bergman, M, 1:01.60. 3. Wyatt Kelim, M, 1:09.00. 4. Caleb Fry, M, 1:10.39. 5. Tim Dunham, GF, 1:11.08.

100 breaststroke: 1. T.J. Reinhardt, M, 1:07.60. 2. Nick Gasparini, GF, 1:15.90. 3. Carson Masseth, M, 1:23.94. 4. Reed Erickson, GF, 1:24.94. 5. Levi Dallum, GF, 1:27.30.

400 freestyle relay: 1. Mandan (Matheus Pimenta, Joey Clark, T.J. Reinhardt, David Hoffman), 3:32.14. 2. Grand Forks, 3:35.69. 3. Mandan B, 3:52.69.

0
0
0
0
0